Usługi indywidualnego transportu door-to-door w gminie Ożarów. - Oficjalna strona Ośrodka Pomocy Społecznej w Ożarowie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ożarowie - Usługi indywidualnego transportu door-to-door w gminie Ożarów.

Informacje

Siedziba ośrodka

Urząd Miasta

Usługi indywidualnego transportu door-to-door w gminie Ożarów.

21 grudnia 2020r. Gmina Ożarów podpisała umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dotyczącą realizacji projektu grantowego door-to-door.

  
21 grudnia 2020r. Gmina Ożarów podpisała umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dotyczącą realizacji projektu grantowego door-to-door.

Ze środków otrzymanych z projektu gmina zakupi samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych w tym poruszających się na wózku. Dzięki transportowi door-to-door polepszą się warunki funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie oraz unikną wykluczenia społeczno-zawodowego, które było efektem ograniczonej mobilności.

   W ramach projektu na terenie naszej gminy będzie funkcjonował bezpłatny transport indywidualny dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wsparcie w zakresie mobilności otrzymają mieszkańcy gminy Ożarów, którzy ukończyli 18 rok życia. Udzielenie tego rodzaju wsparcia jest niezbędne z uwagi na wykluczenie komunikacyjne tych osób oraz potrzebę aktywizacji społecznej i zawodowej. Zapewnienie usług indywidualnego transportu dla osób starszych i niepełnosprawnych z terenu gminy ułatwi dostęp do świadczeń zdrowotnych, edukacji, kultury, sportu. Celem projektu jest odbudowa i podtrzymanie umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej i pełnienia ról społecznych; zapobieganie procesom ubóstwa, marginalizacji i wykluczenia społecznego.

   Osoby uprawnione będą mogły skorzystać z usługi indywidualnego transportu, która obejmować będzie pomoc w wydostaniu się z mieszkania, przejazd oraz możliwość dotarcia do miejsca docelowego.